ul. 18 Stycznia 36D/21
+48 669 038 893 E-mail
/ 8 maja 2024

Błędy, których musisz unikać ,aby Rozliczanie Czasu Pracy Kierowcy było POPRAWNE w 2024 roku-3

 

ROZLICZANIE CZASU PRACY KIEROWCÓW DORADCA ADR I RID KURS ADR

ROZLICZANIE CZASU PRACY KIEROWCÓW BRODNICA
KURS ADR BRODNICA
DORADCA ADR BRODNICA

 

Błąd 3: Brak podstawowych informacji w regulaminie pracy lub obwieszczeniu

Regulamin pracy lub obwieszczenie to bardzo ważny dokument w każdej firmie, w którym wciąż wyłapujemy błędy w Waszych przedsiębiorstwach. Takie uchybienia mogą być dotkliwe finansowo, mogą rodzić wiele sporów i konsekwencji, którym w porę można zaradzić – dobrze dopracowując dokument. 

Z naszych doświadczeń wynika, że najczęściej brakuje informacji o 8-godzinnej porze nocnej, co wynika z zapisów Kodeksu Pracy art. 151 par. 1. Równie często brakuje też zapisów o dodatkowej porze nocnej, co powinno pojawić się na mocy zapisów pochodzących z Ustawy o Czasie Pracy Kierowców art. 2, pkt. 6a. 

W wielu regulaminach brakuje też danych dotyczących pracy w niedziele i święta. Brak takiego zapisu powoduje, że nie wiemy, jak w danej firmie uwzględniana jest praca wykonywane w niedziele i święta, a zakres ten wynika z art. 151 par. 2 Kodeksu Pracy. 

Nasze doświadczenia pokazują też, że regulaminy i obwieszczenia często nie zawierają zapisów dotyczących dyżurów oraz rozliczenia ich tj. pracownik nie ma świadomości, jak definiowany jest dyżur w przedsiębiorstwie oraz w jaki sposób zostanie za niego wynagrodzony. 

Często pojawiają się także błędy w zapisach dotyczących podróży służbowych tj. że wypłacane są delegacje za podróże służbowe -zagraniczne bez ZUS i US, co jest niezgodne z obecnie obowiązującymi przepisami.

 

DRIVE-TIME Małgorzata Jasińska 669-038-893

#ROZLICZANIE CZASU PRACY KIEROWCÓW BRODNICA

#KURS ADR BRODNICA

#DORADCA ADR i RID  BRODNICA

 

Author:

Leave A Comment